Каталог статей

Головна » Статті » Документація » Інша документація

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Загальноосвітній навчальний заклад № 1000

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора ЗНЗ № 1000

14.01.2013 №21


ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

№ 14-ОП для бібліотекаря


1. Загальні положення

1.1.Інструкція з охорони праці для бібліотекаря (далі — Інструкція) є інструкцією за профе­сією і встановлює вимоги безпечної праці бібліотекаря загальноосвітнього навчального закладу.

1.2.Інструкцію розроблено на основі Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві, затвердженого наказом Дер­жавного комітету України по нагляду за охороною праці від 21.12.1993 № 132; Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціаль­ної політики України, Комітету по нагляду за охороною праці від 29.01.1998 № 9; Типового по­ложення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПА- ОП 0.00-4.12-0S), затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (із змінами); Положення про порядок проведення навчання і пере­вірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпо­рядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304, та з урахуванням вимог Правил пожежної безпеки для за­кладів, установ і організацій системи освіти України, затверджених наказом Міністерства осві­ти України, Головного управління Державної пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ України від 30.09.1998 № 348/70 (із змінами); Правил охорони праці для працівників бібліотек, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 12.12.2012 № 1398*.

1.3.Робоче місце бібліотекаря — усі приміщення бібліотеки (книгосховище, читальна зала) загальноосвітнього навчального закладу.

1.4.До виконання обов'язків бібліотекаря допускається особа віком не молодше 18 років, яка має відповідну освіту, пройшла попередній медичний огляд і за станом здоров'я може вико­нувати роботу бібліотекаря.

1.5.Під час влаштування на роботу бібліотекар проходить вступний інструктаж з питань охо­рони праці та реєструється в Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.

1.6.Перед початком роботи бібліотекар проходить первинний інструктаж на робочому місці за цією Інструкцією, а також за інструкціями з електробезпеки, пожежної безпеки, надан­ня першої долікарської допомоги, а потім кожні шість місяців — повторний інструктаж з пи­тань охорони праці. Результати проведення інструктажів заносяться до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці і засвідчуються підписом особи, яка про­вела інструктаж, та підписом бібліотекаря.

1.7.Бібліотекар проходить періодичні медичні огляди.

1.8.Основні шкідливі та небезпечні чинники, які можуть діяти на бібліотекаря:

       монотонність праці;

       падіння книг при складуванні;

       перенесення вантажів;

       недостатня освітленість робочої зони;

       запиленість повітря робочої зони;

       електронебезпека;

       пожежна небезпека.

1.9.Маса вантажів, які переносять, не повинна перевищувати встановлених вагових нор­мативів.

Для жінок вагові нормативи становлять: при підійманні та переміщенні вантажів у разі чергування з іншою роботою (до 2-х разів на годину) — 10 кг; при підійманні і переміщенні вантажів постійно протягом робочої зміни — 7 кг. При цьому сумарна вага вантажу, який пере­міщують протягом кожної години робочої зміни, не має перевищувати: з робочої поверхні — 350 кг, з підлоги — 175 кг. Чоловікам дозволено самостійно переносити вантаж, вага якого не перевищує 20 кг. У виняткових випадках дозволено переносити вантаж вагою до 55 кг (напри­клад, мішок) вручну двом чоловікам, але на відстань не більше ніж 25 м.

1.10.       Бібліотекаря забезпечують спецодягом відповідного розміру та іншими засобами ін­дивідуального захисту, перелік яких встановлено колективним договором загальноосвітнього навчального закладу, зі встановленням строку використання.

1.11.       Керівник загальноосвітнього навчального закладу повинен застрахувати бібліотека­ря від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Бібліотекар має право на відшкодування шкоди, заподіяної йому внаслідок травмування на виробництві або профе­сійного захворювання, пов'язаних із виконанням трудових обов'язків.

1.12.       Бібліотекар повинен:

       виконувати правила внутрішнього розпорядку загальноосвітнього навчального закла­ду, не перебувати на робочому місці у нетверезому стані, стані наркотичного або ток­сичного сп'яніння;

       виконувати лише роботу, стосовно якої він проінструктований;

       утримувати робоче місце в чистоті, не захаращувати його;

       дотримуватися вимог електро- та пожежної безпеки, інструкцій з експлуатації облад­нання підприємства-виробника;

       уміти користуватися первинними засобами пожежогасіння, знати їх місце розміщення;

       уміти надавати першу долікарську допомогу;

       дотримуватися вимог санітарних норм і правил особистої гігієни.

1.13.       Бібліотекарю заборонено самовільно залишати робоче місце під час роботи бібліотеки.

1.14.       Заборонено використовувати приміщення бібліотеки для робіт, не передбачених за­вданнями бібліотеки.

1.15.       У приміщеннях бібліотеки заборонено зберігати та застосовувати легкозаймисті й горючі рідини та інші пожежонебезпечні матеріали.

1.16.       Ширина проходів між каталожними шафами та встановленими робочими столами повинна бути не менша ніж 1,2 м; відстань між паралельно розташованими стелажами — не менша ніж 1 м; між торцями стелажів та елементами конструкцій або інженерного обладнан­ня — не менша ніж 0,45 м; між стіною та стелажем, що розташований паралельно стіні, — не менша ніж 0,75 м.

1.17.       За порушення вимог, викладених у цій Інструкції, бібліотекар несе відповідальність згідно із законодавством.


2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1.Надягти спецодяг.

2.2.Уважно оглянути приміщення бібліотеки (чи не мокра підлога, чи немає на ній сторон­ніх предметів), переконатися у надійності кріплення стелажів.

2.3.Перевірити, чи немає оголених електропроводів, а також справність приладів освіт­лення та достатність освітлення у приміщенні бібліотеки.

2.4.Перевірити санітарно-гігієнічний стан приміщень бібліотеки, здійснити вологе при­бирання стелажів із книгами.

2.5.Провітрити приміщення бібліотеки.

2.6.Перевірити наявність первинних засобів пожежогасіння, аптечки першої медичної до­помоги.

2.7.Проінформувати безпосереднього керівника про виявлені під час огляду недоліки.


3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1.Укладати книги на стелажах акуратно, щоб запобігти їх падінню.

3.2.Стежити за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, порядку і дисципліни в бібліотеці.

3.3.Не дозволено:

       закладати проходи між стелажами сторонніми предметами;

       курити, користуватися відкритим вогнем, електронагрівальними приладами у примі­щеннях бібліотеки;

       розміщувати книги на верхніх полицях стелажів ближче ніж 0,5 м від світильників та поблизу батарей центрального опалення.

3.4.Перед використанням приставних драбин ознайомитися з Інструкцією з охорони пра­ці під час використання приставних драбин.

3.5.Ремонтувати книги за участю учнів лише після проведення з ними відповідного ін­структажу з безпеки життєдіяльності (робота з папером і картоном).

3.6.Підшиваючи газети, журнали, користуватися наперстком. Не розміщувати пальці лівої руки (для ліворуких — правої) навпроти проколу.

3.7.Не допускати учнів і сторонніх осіб до книгосховища.

3.8.У разі відключення електроенергії не використовувати для освітлення приміщень свічки, сірники, паперові джгути тощо.

3.9.Використовувати кіно-, відео- та мультимедійну апаратуру, якщо:

       забезпечено вихід з приміщення в коридор або на сходову площадку;

       електропроводка у приміщенні стаціонарна і прокладена відповідно до вимог електро­безпеки;

       дотримано вимог інструкцій з експлуатації апаратури підприємств-виробників.

3.10.       Якщо виявлено несправності електроприладів — припинити роботу, відключити їх від електромережі та повідомити про несправності особу, відповідальну за електрогосподар­ство у загальноосвітньому навчальному закладі. Не ремонтувати електроприлади самостійно.

3.11.       Утримувати робоче місце в чистоті й порядку.


4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.Упорядкувати робоче місце. Розмістити книги, що здали відвідувачі бібліотеки, на стелажах.

4.2.Провітрити приміщення бібліотеки.

4.3.Упевнитися у пожежобезпечному стані приміщення бібліотеки.

4.4.Зняти спецодяг і віднести його у відведене для зберігання місце.

4.5.Вимкнути електромережу та замкнути приміщення бібліотеки.

4.6.Про всі несправності, виявлені під час роботи, повідомити безпосереднього керівника.


5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1.У разі виникнення безпосередньо на робочому місці, на сусідніх ділянках будь-якої аварійної ситуації, яка загрожує безпеці людей, негайно повідомити про це керівникові загаль­ноосвітнього навчального закладу.

5.2.У разі відключення електроенергії вимкнути все електрообладнання. Вмикати його можна тільки тоді, коли напруга електромережі відповідатиме нормам.

5.3.У разі виникнення пожежі (ознак горіння) слід негайно повідомити про це керівникові загальноосвітнього навчального закладу та вжити можливих заходів щодо евакуації людей, га­сіння (локалізації) пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння, дотримуючись по­рядку дій згідно з Інструкцією з пожежної безпеки.

5.4.Якщо стався нещасний випадок — надати потерпілому першу долікарську допомогу, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з надання першої долікарської допомоги.


Категорія: Інша документація | Додав: Елена (04.03.2014)
Переглядів: 3648 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 1
1 oFxkoh  
0
<a href=http://prilig.top>can i buy priligy in usa</a> And are my cycles starting too soon

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Акти [2]
Інша документація [4]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0