Каталог статей

Головна » Статті » Підвищення кваліфікації » Підвищення кваліфікації

Як додавати статті на наш сайт

Добрий день, шановні. Сьогодні ми раді представити вам невеличкий сюрприз – сайт нашого районного методичного об’єднання. Прохання не сприймати його, як додаткову частину обов’язкової роботи. Він створений насамперед для полегшення вже існуючих наших цілей. Погодьтесь, що дуже зручно буде у будь-який час переглянути інформацію, яка стосується лише бібліотекарів Саксаганського району, або викачати якийсь документ – наказ, зразок акту чи ще щось, задати питання керівнику РМО чи спитати підручники, яких не вистачає. І для цього не потрібно буде шукати все це на різних сайтах. Ви заходите на сайт нашого РМО і знаходите все, що вам потрібно.

            Але для того, щоб пошук інформації не займав багато часу, потрібно трохи попрацювати над нашим сайтом. Я впевнена, що у кожного є чим поділитися з колегами. Давайте не будемо шкодувати ідей, власних наробок і часу один для одного.

            Отже, сьогодні я покажу як додавати інформацію на сайт, як вставляти малюнки чи посилання у новину, яку ви додаєте, і познайомлю вас з одним сервісом, який допоможе ділитися великими документами або презентаціями.

            Спочатку потрібно зареєструватися на сайті. Гості не можуть додавати новини на наш сайт. Форма реєстрації не відрізняється від будь-якої іншої, тому багато про неї говорити я не буду. Вам потрібно буде заповнити поля, які помічені червоною сніжинкою чи зірочкою. Електрона адреса повинна бути діючою - на неї потім прийде лист з підтвердженням реєстрації. Пароль, ваше ім’я та прізвище питань не викликають. Далі потрібно придумати власний нікнейм (ваше друге ім’я). Він пишеться латинськими літерами і потрібен для підпису ваших коментарів на форумах або під новиною. Дата народження, стать і місце проживання також без питань. Далі поле – код безпеки. В нього ви пишете цифри з малюнку поряд. Цим ви доказуєте, що ви реальна людина, а не комп’ютерний робот. Ставите відмітку у квадратику «Підтверджую умови використання uID спільноти» і натискаєте кнопку «Реєстрація». Якщо якесь поле заповнене не правильно, то система вас не зареєструє і потрібно буде виправити помилки. Потім потрібно зайти на власну електрону адресу і перейти по посиланню, яке вам прислали. Цим ви підтверджуєте, що це саме ви зареєструвалися на сайті. Тепер ви є повноцінним користувачем сайту і можете додавати новини чи писати коментарі.

            Як же додається новина на сайт? Простіше всього зайти в той розділ, в який ви будете писати. Наприклад, «Методична скарбничка» «Бібліотечні уроки». Зверху активної сторінки у квадратних дужках є надпис «Додати статтю». Натискаємо на неї. Відкривається форма додавання статті. Поле «Категорія» вже заповнене. Але якщо ви хочете додати статтю у інший розділ, то надпис можна легко змінити. Натискаємо стрілочку вниз і вибираємо ту категорію, яка найбільше підходить.

            Далі заповнюємо рядок «Назва матеріалу». Тут все зрозуміло. Тепер «Короткий опис». Це поле потрібно для анотації до вашої статі. Коли ви заходите у категорію через меню, то ви бачите назви матеріалів та короткі описи до них. Це зручно, бо не по всякій назві можна здогадатися про зміст статті. Отже, пишемо пару рядків про зміст статті і переходимо до «Повного тексту матеріалу».

            Саме в це поле ви пишете всю статтю. По оформленню і функціям воно схоже на документ Microsoft Word. Тобто ви пишете текст, може вибрати шрифт, його розмір, колір, зробити його напівжирним або курсивом, вирівняти весь текст або його частину по центру чи за лівим або правим краєм, виділити рядок чи декілька рядків іншим кольором. Все це є знайомим. Тепер найцікавіше.

            Для того, щоб у вашу статтю додати малюнок, зовсім не обов’язково зберігати його собі на комп’ютер. Ви можете знайти малюнок у інтернеті, натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати «Копировать адрес изображения». Тепер у панелі інструментів вибираємо кнопку з малюнком, відкривається вікно додавання малюнка. У верхній рядок вставляємо скопійовану адресу або натискаємо на папку і шукаємо малюнок на власному комп’ютері. Наступний рядок – назва, його заповнювати не обов’язково. Потім рядок з вибором розташування малюнка у тексті, внизу на попередньому перегляді видно де саме буде розміщено малюнок. Якщо ви хочете взяти малюнок у рамку, то натисніть кнопку «Borders». У новому вікні можна вибрати стиль рамки, її товщину, колір та зробити рамку навколо всього малюнка чи з однієї сторони. Натиснули кнопку «Ок» і насолоджуємося текстом з малюнком.

            Робота з табличкою також схожа на таблицю Microsoft Word. Вибрали кнопку «Таблиця», виділили кількість потрібних рядків та стовбців і табличка вже є у вашому тексті. Щоб додати або видалити рядки та стовпчики, потрібно натиснути кнопку з оранжевою табличкою і вибрати перший рядок «Розмір таблиці». У новому вікні по схематичних малюнках видно де додається рядок, а де видаляється. Якщо потрібно додати чи видалити рядок і стовпчик у середині таблички, то ставимо курсор на потрібне місце і вибираємо видалення чи додавання у оранжевій табличці.

            Після того, як роботу над статею закінчено, в самому низу сторінки натискаємо кнопку «Додати» і чекаємо, поки стаття зберігається на сайті. Після збереження статті вам запропонують перейти на сторінку матеріалу і переглянути чи все вийшло так, як ви хотіли. Якщо є якась помилка, чи текст розтягнуто, статтю можна тут же відредагувати. Для цього натискаємо стрілочку біля назви матеріалу і вибираємо кнопку «Редагувати». Стаття відкриється для редагування у тій самій формі як і для додавання. Не забудьте зберегти всі зміни.

            Деякі документи дуже великі або містять багато таблиць, які незручно переносити в статтю, і якими потім незручно буде користуватися (шаблони плану роботи чи формуляру читача). Тому їх можна завантажити на такий сервіс Calameo. Він безкоштовний, але потребує реєстрації. Я пропоную поданим сервісом користуватися всім разом. Для цього в поле «Логін»  потрібно ввести saksaganskermo@gmail.com а «Пароль» - 25RMOSaksag. Після того, яки ви увійшли до поданого сервісу, натискаємо кнопку «Создать публикацию». В новій вкладці натискаємо  на кнопку «Обзор» і шукаємо файл, який ви будете завантажувати на своєму комп’ютері. Потім пишемо назву публікації, вибираємо формат і категорію і натискаємо «Начать загрузку».

            Після завантаження документу з’явиться надпис «Поздравляем! Ваша публикация готова!», під ним ваш документ і різні надписи, які пропонують поділитися або переглянути публікацію. Натискаємо надпис «Обзор публикации» і переходимо на сторінку публікації. Тут її можна переглянути, завантажити собі, поділитися з кимось чи додати у вибране.

            Тепер потрібно, щоб цю публікацію побачили користувачі сайту РМО. Для цього створюємо нову статтю (як ми вже вміємо) і в полі з повним текстом пишемо назву нашої публікації. Тепер натискаємо надпис «Панель ВВ кодів». Панель інструментів схожа на  Microsoft Word змінилась на нову. Тут нам потрібна кнопка http:\\. Натискаємо її. Тепер копіюємо адресу нашої публікаціі на сайті Calameo і вставляємо цю адресу у рядочок нового вікна на сайті. Натискаємо «Ок» і в новому рядку пишемо (наприклад) «Переглянути і зберегти собі». Знову натискаємо «Ок» і отримуємо посилання на публікацію. Додаємо статтю на сайт і переглядаємо її. Якщо посилання робоче, тобто по ньому ми потрапимо саме туди, куди потрібно, то воно підкреслене і іншого кольору. Так само можна давати посилання на інші сайти, цікаві статті тощо.

            Ось і все. Ви вже вмієте додавати статтю на сайт, вставляти в статтю малюнок, таблицю і посилання, а також ви вмієте створювати нові публікації на  Calameo. Це зовсім не складно. Потрібно лише хоча б один раз спробувати. Бажаємо успіхів і розвитку нашому сайту.

Категорія: Підвищення кваліфікації | Додав: Елена (24.03.2014)
Переглядів: 3043 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Підвищення кваліфікації [8]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0